حقوق نظام پرداخت برای فعالین اقتصادی

حقوق نظام پرداخت برای فعالین اقتصادی

فعالین اقتصادی ؛ نظامات پرداخت، شرکت های تجاری

سحک با هدف ایجاد ایمنی حقوقی برای فعالین بازرگانی کشور اعم از کسبه و اعضا اصناف یا شرکت های تجاری یا حتی معلمان، پزشکان و وکلا خدمات ویژه ای با هدف دوره های آموزشی مختصر و تبیین نکات حساس مبادلات و مراودات موجود در نظام کاری ایشان، به بررسی پرونده های واقعی در گروه کاری مربوطه می پردازد و ضمن بررسی حقوقی روابط مربوطه به آشنایی بیش از پیش سرفصلهای حقوقی مرتبط با موضوع می پردازد

دپارتمان حقوق مالی و بازرگانی بررسی پرونده های حقوقی مربوط به یک طبقه اقتصادی فرهنگی به برگزاری نشست برای گروه کاری مرتبط می پردازد.

امروزه نمی توان بدون آشنایی با شرایط ویژه حقوقی شرکت های تجاری با این اشخاص حقوقی وارد فعالیت اقتصادی شد. از سوی دیگر فعالیت این شرکت ها به نحوی با تجارت و بازرگانی تنیده شده است که اساسا نمی توان این نهادهای مالی را از مبادلات و معاملات در نظر نگرفت.

علاوه بر لزوم و اهمیت شرکت های تجاری و شرایط حقوقی فعالیت آنها، آشنایی با نحوه پرداخت و نظامات آن ضروری است. چرا که هر معامله ای ناگزیر از پرداخت ثمن است و شاید به جرات بتوان ادعا کرد هیچ معامله ای امروز با پول نقد و بدون در نظر گرفتن ابزارهای پرداخت انجام نمی شود.

فعالین اقتصادی

اگرچه خود شرکت های تجاری بخش عمده ای از فعالین اقتصادی را در برگرفته و آشنایی با مفاهیم مانند اهلیت اشخاص حقوقی به این ترتیب حائز اهمیت است، اما فعالین اقتصادی فقط شرکت های تجاری نیستند. هر فردی که در تعریف تاجر موضوع قانون تجارت بگنجد یا با این افراد در تعامل باشد یک فعال اقتصادی محسوب می شود و بعید به نظر می رسد که فردی در جامعه ایرانی پیدا شود که با این تعریف مشمول عنوان فعال اقتصادی نباشد. فعالین اقتصادی می بایست موضوعات متعددی را در رفتار های خود مد نظر داشته باشند که با بررسی بیشتر این موضوعات می پردازیم. از آنجمله موارد زیر می باشد

  • تفاوت چک های قدیم و صیادی
  • کدام امضائات از سوی منسوبین به شرکت های تجاری اعتبار قانونی ندارند
  • چگونه می توان به رائ هیات تشخیص مالیاتی اعتراض موثر نمود
  • اجرائیات محاکم چگونه خدماتی بدون سابقه به بستانکاران ارائه می دهند

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *